Projektas “Taip, Tu gali”

“Taip, tu gali” – Įkvėpimas Judėti

Vilniaus miesto savivaldybės dalinai finansuojamas projektas “Taip, tu gali” kviečia Vilniaus ir Vilniaus rajono senjorus bei asmenis su negalia atrasti fizinio aktyvumo teikiamą naudą. Šis projektas, įgyvendinamas UAB “Dianeta”, siekia skatinti socialinę įtrauktį ir savarankišką gyvenimą per įvairias fizinio aktyvumo formas.

Projektas skatins dalyvių fizinį aktyvumą, sveikatos gerinimą, socialinę įtrauktį ir savarankišką gyvenimą. Nemokami užsiėmimai yra pritaikyti individualiems poreikiams, teikiant asmeninę priežiūrą ir skatinant aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime.

Projekto vykdymo data: 2023.06.01 – 2023.12.31

Kviečiame prisijungti prie mūsų nemokamų užsiėmimų ir kartu stiprinti Vilniaus bendruomenę!

Prof. A. Skurvydas:

“Galvos smegenys stimuliuojamos trimis būdais: pirmiausia galvos smegenys ypač atsinaujina, jeigu mokosi atlikti naujus, įdomius, smulkius, tikslius judesius, ne monotoniškus, o spontaniškus; antras stebuklingas dalykas yra tas, kad kai žmogus tyrinėja pasaulį, vaikas prisiliečia prie žaislo, liečiasi odos receptoriais, tai milijardai stimulų iš periferijos, kurie pakliūva į galvos smegenis ir jas stimuliuoja; trečias, pats įdomiausias, dalykas, sporto medicinos topas, – kad griaučių raumenys, per dieną padirbę vidutiniškai 60 minučių vidutiniu tempu arba 10 minučių intensyviau, prigamina apie tūkstantį natūralių vaistų, kuriuos mokslininkai pavadino miokinais. Jie per kraują irgi stimuliuoja smegenų atsinaujinimą. Taigi mokymasis, kontaktavimas su pasauliu ir judėjimas – štai kas stimuliuoja smegenis. Jeigu raumuo nedirba, jis atrofuojasi, hormonų miokinų gamybos fabrikas dirba vangiai, gauname žymiai mažiau neurotropinių medžiagų iš periferijos”.

Vilniuje ir Vilniaus raj. gyvenantys asmenys su negalia, senjorai turės puikią galimybę sugrįžti į judresnį gyvenimą nemokamai dalyvaudami projekto užsiėmimuose. Fizinis aktyvumas – vienas svarbiausių gyvensenos veiksnių, stiprinančių fizinį pajėgumą, sveikatą ir didinančių gyvenimo įvairovę. Pakviesime asmenys su negalią, vyresnio amžiaus žmones, ypač patiriančius socialinę atskirtį į nemokamus užsiėmimus su inovatyviais treniruokliais, kurie prasidės kovo mėnesį. Turimos specializuotos įrangos pagalba norime paįvairinti užsiėmimus, pasiūlyti naujus ir įdomius užsiėmimus, parodyti, kaip galima sportuoti kitaip, įtraukiant inovatyvius treniruoklius. Palaikyti asmenų su negalią, vyresnio amžiaus žmonių, ypač patiriančius socialinę atskirtį socialinius, savarankiško gyvenimo įgūdžius, padidinti jų užimtumą, galimybes savarankiškai dalyvauti bendruomenės gyvenime, užsiimti fizine veikla, organizuojant jiems pritaikytus fizinio aktyvumo ir sveikatingumo užsiėmimus. Siekiame suteikti reabilitacijos paslaugas, kurios padėtų atkurti ar palaikyti neįgaliųjų, vyresnio amžiaus žmonių socialinius, darbo, savarankiško gyvenimo įgūdžius, didinti jų fizini aktyvumą bei galimybes savarankiškai dalyvauti bendruomenes gyvenime.