ROBOTIZUOTA ELIPSINIŲ TRENIRUOČIŲ SISTEMA KINISIFORO

Daugelyje neuroreabilitacinių treniruoklių pagrindiniu judesiu yra ėjimas. Tokiame judesyje pagrindinis krūvis tenka kojoms, o rankoms ir nugarai tenkantis krūvis kur kas mažesnis. Iš raumenų nerviniai impulsai pasiekia smegenis ir jas stimuliuoja. Smegenyse po stimuliacijos pradeda formuotis kai kurie nauji aktyvumo centrai. Po kurio laiko tarp tų centrų susiformuoja patvarus ryšys. Po to tie centrai ima atlikti pažeistos smegenų dalies funkcijas ir pažeistų galūnių judrumas tampa įmanomu.

Kas yra KinisiForo? KinisiForo reabilitacinė sistema – tai išskirtinė priemonė, kurioje vienu metu treniruojamos viršutinės ir apatinės galūnės, liemens raumenys, bei daugelis kitų raumenų grupių. Tai svarbi priemonė žmonėms, turintiems įvairius judėjimo sutrikimus. KinisiForo sistema yra grindžiama K-Set reabilitacine metodika, kuri yra pagrįsta smegenų neuroplastiškumu.

KinisiForo sistemoje pagrindiniu judesiu yra elipsinis judesys su plačiu įvairių nustatymų diapazonu. Į judesį įtraukiama daugelis raumenų ir sinchronizuojama jų tarpusavio sąveika. Nerviniai impulsai ateinantys iš daugelio raumenų kur kas intensyviau stimuliuoja smegenis. Po stiprios stimuliacijos apie pažeistą smegenų dalį ima formuotis daugybė naujų aktyvumo centrų. KinisiForo naudoja dviejų krypčių judėjimą, tam kad efektas būtų greitesnis ir stipresnis. Patvarūs ir ilgalaikiai ryšiai smegenyse greičiau formuojasi tarp naujų aktyvumo centrų, ir leidžia tiems centrams perimti pažeistos srities funkcijas bei atstatyti pažeistą galūnės judrumą.

KinisiForo elipsinių treniruočių sistemos išskirtinumas:

Elipsiniai judesiai
Šie judesiai įtraukia daugelį raumenų ir per tai sukuria naujus aktyvumo centrus sveikojoje smegenų dalyje. KinisiForo sistema naudoja aktyvų, aktyvų-pasyvų ir pasyvų režimus, kurdama naujus aktyvumo centrus greičiau bei susiedama juos patvaresniais ryšiais. Tuo pačiu metu treniruojant rankų, kojų, nugaros bei pilvo preso raumenis, atkuriamas mąstymo ir judėjimo stereotipas.

Spastiškumo valdymas
Ši opcija leidžia pasiekti maksimalų gydomąjį efektą nuo spastiškumo kenčiantiems pacientams. Kuomet spastiškumas pasireiškia dirbant su kitais treniruokliais, jie paprasčiausiai sustoja, nes nesugeba spastiškumo atpažinti. KinisiForo sistema pereina į “laisvojo rato” režimą – t. y. pagrindinis mechanizmas dirba,tačiau judesys prilėtinamas. Pacientas gali pats nuspręsti tęsti jam judesius ar ne, ir, jei jis nuspręs tęsti – sistema tuoj pat tęs darbą. Tai leidžia kur kas efektyviau gydyti spastiškumą.

Dvikryptis judėjimas
Treniruotės metu tampa įmanoma įtraukti daugiau papildomų raumenų. Mes stengiamės neleisti raumenims priprasti prie tokio krūvio, kurį jie gauna pacientui nuolat atliekant vieną ir tą patį judesį. Pacientų treniravimui naudojami dvikrypčiai simetriški elipsiniai judesiai maksimaliu lygiu.

Platus nustatymų diapazonas
Sistema turi galimybę keisti žingsnio ilgį, aukštį ir plotį iki maksimalių ir minimalių reikšmių. Tai labai svarbu, nes tai leidžia treniruoklį pritaikyti kiekvienam pacientui individualiai. Taip pat žingsnio parametrai yra keičiami ir treniruotės metu, tam, kad padidėtų krūvis kojoms. KinisiForo sistema turi unikalią galimybę ištempti ir sutvirtinti raumenis ir raiščius esant atitinkamam judesio kampui.

Treniruotės, esant sunkaus laipsnio nukarusiai pėdai
Dauguma pacientų, kuriems reikia reabilitacijos po insulto, esant cerebriniam paralyžiui ar kitiems centrinės nervų sitemos pažeidimams, labai dažnai turi sunkaus laipsnio nukarusias pėdas. Daugeliu atvejų šis simptomas treniruoklių naudojimą daro neįmanomu. Tačiau KinisiForo sistema tokiems pacientams turi specialius nustatymus, kurie leidžia treniruotis ir tokiems pacientams.

Pakanka tik vieno asistento
Paskutinioji KinisiForo versija turi elektroninį paciento liftą. Viena moteris be vargo gali pradėti darbą treniruokliu su pacientais, turinčiais net ir sunkiausių judėjimo sutrikimų. Dirbant su KinisiForo nereikia didinti personalo skaičiaus.

Pasiruošimas darbui vos per 5 min.
Kai kuriuos kitus treniruoklius sunku paruošti naudojimui. Pasiruošimas gali užtrukti iki 30 min. Pakabinamoji KinisiForo treniruoklio sistema labai patogi ir paprasta naudoti, ir sukurta taip, kad pacientą būtų galima greit pakabinti.

Sistema puikiai adaptuojama vaikams
KinisiForo puikiai pritaikyta darbui su vaikais. Minimalus paciento svoris – 10 kg., minimalus paciento ūgis – 90 cm. Specialiai vaikams yra sukurtas pakabinamas aprangos komplektas. Sistema tinkama vaikams nuo 2 m. amžiaus ir vyresniems.